![]() | ![]() | ![]() |
|---|
IN DE KIJKER
26 april
herdenking Saint George's Day

NEXT EVENTS
25/FEB
Debate: God in the Modern World
Wednesday, February 25 at 15:00
29/FEB
Easter Prayers
Sunday, February 29 at 19:00
"So do not fear, for I am with you; do not be dismayed, for I am your God. I will strengthen you and help you; I will uphold you with my righteous right hand."
Isaiah 41:10
Het college van burgemeester en schepenen van Stad Brugge, i.s.m. Feestcomité Zeebrugge, nodigt u uit om deel te nemen aan de herdenkingsceremonie op zondag 26 april 2026 ter gelegenheid van de 108de verjaardag van de Raid op Zeebrugge.
Op 23 april, Saint George’s Day, 1918 had de Raid op Zeebrugge plaats. Ruim 200 soldaten van verschillende nationaliteiten sneuvelden die dag of in de dagen erna. Allemaal werden ze het slachtoffer van dezelfde oorlog, van dezelfde waanzin.
Na 108 jaar staan we stil bij het leed dat toen vele families trof en herdenken we alle slachtoffers van de Raid op Zeebrugge, van de Grote Oorlog en bij uitbreiding van alle oorlogen die altijd, overal en voor alle slachtoffers onrechtvaardig zijn.
-
08:45 Herdenking aan het monument op de Zeedijk met bloemenhulde
-
09:30 Oecumenische dienst in de Sint-Donaaskerk
-
10:25 Bloemenhulde op de militaire begraafplaats aan Sint-Donaaskerk
-
11:00 Optocht naar Admiraal Keyesplein
-
11:15 Herdenking aan het monument op Admiraal Keyesplein met inhuldiging van de bank ter ere van James G. "Jim" Ellard
-
11:30 Optocht naar gemeenschapshuis Zeebrugge begeleid door de Koninklijke Scoutsharmonie Sint Leo




